Skip to Primary Navigation Skip to Site Navigation Skip to Main Content All 3M.com Site Map

Personální změny ve společnosti 3M Česko

čtvrtek 18 červenec 2013
Praha, 18. července 2013 – Společnost 3M Česko, oficiální zastoupení přední globální technologické společnosti s portfoliem téměř 65 tisíc výrobků, oznamuje personální změny na pozicích středního a vyššího vedení v oblastech technického servisu a prodeje.

Praha, 18. července 2013 – Společnost 3M Česko, oficiální zastoupení přední globální technologické společnosti s portfoliem téměř 65 tisíc výrobků, oznamuje personální změny na pozicích středního a vyššího vedení v oblastech technického servisu a prodeje.

Technickým ředitelem společnosti 3M Česko a členem širšího vedení společnosti byl jmenován Rudolf Melezinek, dlouholetý technický specialista a specialista kvality divize 3M Automotive. Na starosti bude mít vedle rozvoje technické komunity českého zastoupení společnosti 3M i péči o technické kapacity 3M v České republice, jako je např. 3M Inovační centrum (ADL), jež zahájilo činnost v říjnu 2012. Rudolf Melezinek vystudoval Fakultu strojní ČVUT v Praze.


Rudolf_Melezinek

Vladimír Sitta byl jmenován do pozice Government Specialist. Ve 3M Česko byl dosud odpovědný za bezpečnostní a ochranná řešení, jako např. čtečky dokladů (verifikace a autentikace) nebo ochranné a bezpečnostní prvky a systémy. Vladimír Sitta je odborník na papírenský a polygrafický průmysl a je současně i soudním znalcem o oborech výroba papíru, tiskařství a kriminalistika - padělky bankovek, dokladů a smluv. Před nástupem do společnosti 3M Česko působil v ceninové papírně. V nové pozici bude mít na starosti jednání se státní správou napříč portfoliem 3M.


Vladimír Sitta

Obchodním vedoucím divizí Commercial Graphics (komerční grafika), Architectural Solutions (řešení pro architektonický trh) a Traffic Safety & Security (dopravní bezpečnost a zabezpečení) byl jmenován Eduard Perski, který tím rozšiřuje svou dosavadní odpovědnost za prodej v oblasti řešení pro dopravní bezpečnost.

Eduard Perski

O společnosti 3M Česko

3M Česko je společností s obratem přesahujícím jednu miliardu korun, se stovkou zaměstnanců sídlící v office komplexu The Park na pražském Chodově. Patří mezi Českých 100 nejlepších firem podle žebříčku společnosti Comenius a v soutěži AON Hewitt Best Employers se každoročně umisťuje na prvních místech. 3M se aktivně angažuje také v oblasti společenské odpovědnosti a podporuje mimo jiné projekt Zdravotní klaun, Kamarádka knihovna a ve spolupráci s Nadací Partnerství zvyšuje bezpečnost českých silnic. 3M Česko je iniciátorem a generálním partnerem projektu Česká inovace, díky kterému podporuje inovativní nápady kohokoli v České republice. Dlouhodobou snahou firmy 3M Česko je prostřednictvím svých aktivit, řešení a výrobků, které jsou nedílnou součástí života lidí v České republice, učinit jejich život zelenější, zdravější, bezpečnější a důmyslnější. V roce 2012 bylo otevřeno 3M Česko inovační centrum, které na ploše 452 m2 prezentuje nejen komplexní produktové portfolio a řešení 3M, ale i spojení s technickým a testovacím zařízením, díky kterému 3M nabízí zákazníkům přidanou hodnotu skrze sofistikovaný technický servis.

O společnosti 3M

Společnost 3M je vysoce inovativní výrobní společností působící v řadě oblastí.V jejím portfoliu je přes padesát tisíc výrobků, které nacházejí využití nejenom v průmyslu, zdravotnictví, reklamě nebo telekomunikacích, ale i v kancelářích, školách a domácnostech.3M nabízí i rešení pro bezpecnost v doprave a na pracovištích ci pro zabezpecení a ochranu majetku a osob. 3M je známa jako globální inovativní firma, která vkládá velké množství finančních prostředků do výzkumu a vývoje. Vědci ze 3M vynalezli nejenom oblíbené Post-it bločky či brusný papír odolný vodě, ale třeba i první kapesní projektor na světě. Ačkoli je využití jednotlivých produktů zcela odlišné, všechny spojuje jedna vlastnost: ve svém odvětví vždy představují inovativní produkt, který kromě důmyslnosti dbá i na ekologii, bezpečnost a zdraví lidí. Celosvětově 3M zaměstnává na 87 000 lidí, z toho přes 8 200 výzkumníků.

3M obchodní skupiny

 • Zdravotnictví
 • Průmysl
 • Bezpečnost a grafika
 • Elektronika a energetika
 • Kancelář a domácnost

3M v číslech

 • Celosvětový prodej: 29,9 miliard USD
 • Mezinárodní prodeje (mimo USA): 19,3 miliardy USD (65 % celkového objemu prodeje)
 • Výrobky 3M se prodávají ve více než 200 zemích světa
 • Více než 87 000 zaměstnanců celosvětově – z toho 8 200 výzkumníků
 • 46 technologických platforem
 • 3 102 patentů
 • 145 výrobních závodů po celém světě

3M Česko

 • 100 zaměstnanců

Kamil Koláček – Communication & PR Specialist
3M Česko spol. s r.o., V Parku 2343/24, 148 00, Praha 4
www.3M.cz