Skip to Primary Navigation Skip to Site Navigation Skip to Main Content All 3M.com Site Map

Dejte šanci své inovaci!

úterý 27 listopad 2012
Česká inovace vyhlašuje druhý ročník soutěže,

Česká inovace vyhlašuje druhý ročník soutěže,

Praha, 2. října 2012 - Česká inovace, projekt úspěšných manažerů a firem, vyhlašuje druhý ročník soutěže, jejímž cílem je nalézat inovativní nápady a pomoci je realizovat. Uzávěrka soutěže je 20. prosince.

Soutěž je určena autorům inovativních nápadů z řad jednotlivců, studentů, živnostníků, začínajících, malých i středních firem, ale i velkých korporací sídlících nebo podnikajících na území České republiky. Slavnostní vyhlášení výsledků a udělení cen proběhne 27. února 2013 v rámci Festivalu Česká inovace.

Nová kategorie i pro veřejnou správu

Tento rok se soutěž Česká inovace rozrostla o novou kategorii „Inovace ve veřejné správě“. Tato kategorie je určena územním samosprávným celkům, úřadům státní správy a organizacím financovaným z veřejných prostředků, včetně například škol, záchranných složek, hasičů, policie, zdravotnických zařízení a podobně.

„Inovace ve veřejné správě je potřeba ocenit tím spíše, že se často rodí z osobního nadšení jednotlivců, ale mohou ovlivnit životy deseti milionů lidí v České republice,“ říká ředitel České inovace Daniel Sobotka.

Ocenění nejlepších nápadů

Česká inovace pomáhá nápady realizovat pomocí zkušeností a know-how, které její partneři předávají všem, jež se zapojují do jejích aktivit.

Každý soutěžící má tedy k dispozici balíček konkrétních rad, jak komerčně využít vlastní nápady a projekty. Česká inovace sleduje dění ve všech soutěžních projektech a hledá cesty jak jim pomoci k jejich úspěšné realizaci.

Bonusem pro studenty nebo začínající firmy je také možnost osobně se setkat s úspěšnými manažery, kouči a odborníky z mnoha oblastí nejen v rámci Festivalu Česká inovace.

Minulého ročníku se zúčastnilo 80 projektů

Minulého startovního ročníku se zúčastnilo 80 projektů, absolutním vítězem se stal projekt Technické školky, jehož autory jsou VUT v Brně a společnost Prefa Komposity.

Cílem projektu bylo přivést děti k zájmu o technické obory, jako jsou stavebnictví nebo elektrotechnika. Autora projektu Miloše Filipa, ředitele Prefa Kompozity, mrzí, jak málo mladých má dnes o technické obory zájem. „Nejde jen o vysokoškoláky, ale o děti, které by stály o řemeslo. Proto jim je třeba technické obory ukázat už v útlém věku,“ řekl Filip. Jako hlavní cenu obdrželi zástupci vítěze exkurzi do Inovačního centra společnosti 3M v americké Minnesotě.

Dalším zajímavým vítězným projektem roku 2011 byla LED svítidla veřejného osvětlení s mikroreflektorky od Sathea Vision. Ta by mohla představovat osvětlení budoucnosti, jelikož světový trend ve veřejném osvětlení směřuje od sodíkových výbojek právě k LED diodám.

O České inovaci

Česká inovace je neziskovým projektem úspěšných manažerů a mezinárodně etablovaných firem. Jejich zázemí a know-how vytvářejí jedinečný soubor zkušeností, kterými podporují realizaci zajímavých nápadů kohokoli v České republice. Česká inovace rozvíjí svými projekty dobrou inovátorskou tradici a podporuje konkurenceschopnost České republiky.

Generálním partnerem České inovace je společnost 3M. Její ředitel David Vrba ke spojení firmy s Českou inovací říká: „Chytré mozky a nápady, ať už na vysokých školách, či v podnicích, v Česku máme. Velkou výzvou však jak pro soukromý sektor, tak i pro vysoké školy zůstává schopnost efektivní komercializace těchto nápadů. S tím souvisí i nalezení potřebných prostředků, protože pouze úspěšně komercializovaný nápad se stává inovací. ČIN pomáhá se s touto velkou výzvou utkat.“

Novým generálním partnerem je Era, obchodní značka skupiny ČSOB, pro níž jsou inovace podstatnou součástí obchodního modelu. Např. v lednu tohoto roku byla spuštěna aplikace Era smartbanking pro obsluhu účtů přes chytré telefony a tablety, dalším velkým tématem nejen bankovního sektoru budou mobilní platby. Era tedy souhlasí s posláním projektu Česká inovace a své partnerství chápe jako společenskou zodpovědnost.

Zahájení soutěže: 3. října 2012
Uzávěrka soutěže: 20. prosince 2012
Online přihlášky na http://www.ceskainovace.cz/cz/online-prihlaska

Soutez_Ceska_Inovace_2012.pdf

Kontakt:

Daniel Sobotka, ředitel
mobil: 724 005 363
email: daniel.sobotka@ceskainovace.cz

second Year Competition Img