Skip to Primary Navigation Skip to Site Navigation Skip to Main Content All 3M.com Site Map

3M prověřilo znalosti žáků o bezpečnosti při svařování – výherce získal svářečskou kuklu 3M Speedglas

středa 02 květen 2012
Frýdek Místek, 2. 5. 2012 - Ve Frýdku-Místku se letos utkali mladí svářeči z několika zemí o Zlatý pohár Linde. Společnost 3M, která je partnerem soutěže, předala cenu zvláštní soutěže věnované bezpečnosti při svařování v podobě svářečské kukly 3M Speedglas.

Frýdek Místek, 2. 5. 2012 - Ve Frýdku-Místku se letos utkali mladí svářeči z několika zemí o Zlatý pohár Linde. Společnost 3M, která je partnerem soutěže, předala cenu zvláštní soutěže věnované bezpečnosti při svařování v podobě svářečské kukly 3M Speedglas.

Soutěž se odehrála na Střední odborné škole ve Frýdku-Místku a zúčastnili se jí mladí svářeči z Česka i zahraničí: ze Slovenska, Německa, Ukrajiny, Běloruska a Číny. Celkem se zúčastnilo 117 žáků a 6 týmů po čtyřech soutěžících. Výherce na prvních třech místech v 8 kategoriích ocenila společnost 3M Česko 3M produkty. Součástí klání byla také soutěž, která kvízovým způsobem prověřila schopnosti svařování, teoretické znalosti a bezpečnostní předpisy. Výherce Pavel Chromý ze Středního odborného učiliště v Tišnově obdržel svářečskou kuklu 3M Speedglas 9100XX. Podle průzkumu společnosti 3M jsou kukly 3M Speedglas ve svařování jedny z nejoblíbenějších a používají je přes dvě třetiny dotázaných. V průzkumu se 3M snažilo také zjistit informace o bezpečnosti a zjistilo, že pouze 40 procent dotázaných používá při svařování ochranu dýchacích cest. Přitom 44 procent uvedlo, že občas nebo pravidelně pociťují zdravotní potíže spojené se svařováním.

3M Speedglas 9100XX Pavel Chromý - Střední odborné učiliště v Tišnově 3M Speedglas 9100XX

„Chceme mladé svářeče vychovávat k tomu, aby používali kvalitní a pohodlné bezpečnostní ochranné prostředky. Z našich zkušeností víme, že právě pohodlnost ochranných prostředků je klíčovým faktorem, který rozhoduje o míře používání ochrany,“ uvedl Marek Šuška ze společnosti 3M Česko.

Zlatý pohár Linde

„V letošním ročníku se opět ukázalo, že se úroveň soutěžících stále zvyšuje. Vyhodnocení bylo vždy velmi těžké a porota se musela zaměřit na drobné detaily, aby mohla určit vítěze,“ uvedla za pořadatele Leona Hanáková a dodala: „Žáci dokáží pokládat vysoce odborné dotazy a velmi dobře se vyznají i ve vybavení, zajímá je například konkrétní způsob stmívání kukel a podobně.“

3M Speedglas 9100XX 3M Speedglas 9100XX 3M Speedglas 9100XX 3M Speedglas 9100XX 3M Speedglas 9100XX

Kontakty pro více informací:

Kamil Koláček – Communication & PR Specialist
Tel.: +420 725 800 329
kkolacek@mmm.com

Alžběta Pavlínová – mediální zastoupení 3M Česko
Tel.: +420 607 674 026
alzbeta.pavlinova@adison.cz

O společnosti 3M

Společnost 3M je vysoce inovativní výrobní společností působící v řadě oblastí. V jejím portfoliu je přes padesát tisíc výrobků, které nacházejí využití nejenom v průmyslu, zdravotnictví, reklamě nebo telekomunikacích, ale i v kancelářích, školách a domácnostech. 3M nabízí i řešení pro bezpečnost v dopravě a na pracovištích či pro zabezpečení a ochranu majetku a osob. 3M je známa jako globální inovativní firma, která vkládá velké množství finančních prostředků do výzkumu a vývoje. Vědci ze 3M vynalezli nejenom oblíbené Post-it papírky či brusný papír odolný vodě, ale třeba i první kapesní projektor na světě. Ačkoli je využití jednotlivých produktů zcela odlišné, všechny spojuje jedna vlastnost: ve svém odvětví vždy představují inovativní produkt, který kromě důmyslnosti dbá i na ekologii, bezpečnost a zdraví lidí. Celosvětově 3M zaměstnává na 80 000 lidí, z toho přes 7 000 výzkumníků.

O 3M Česko

Na počátku historie 3M Česko, v roce 1991, byla objednávka disket za desítky tisíc korun, 4 zaměstnanci, vila na pražských Vinohradech. Dnes je české zastoupení 3M společností s obratem přesahujícím jednu miliardu korun, se stovkou zaměstnanců, sídlící v nejmodernějším office komplexu The Park na pražském Chodově. Patří mezi Českých 100 nejlepších firem podle žebříčku společnosti Comenius a v soutěži AON Hewitt Best Employers se každoročně umisťuje na prvních místech. 3M se aktivně angažuje také v oblasti společenské odpovědnosti a podporuje mimo jiné projekt Zdravotní klaun, Kamarádka knihovna a ve spolupráci s Nadací Partnerství zvyšuje bezpečnost českých silnic. Dlouhodobou snahou firmy 3M Česko je prostřednictvím svých aktivit, řešení a výrobků, které jsou po dvaceti letech již nedílnou součástí života lidí v Čechách, učinit život v České republice zelenější, zdravější, bezpečnější a důmyslnější.

3M divize

 • Zdravotnictví
 • Průmysl a výroba
 • Bezpečnost, zabezpečení a ochrana
 • Projekce, grafika a dopravní značení
 • Elektro a telekomunikace
 • Kancelář a domácnost

3M v číslech

 • Celosvětový prodej: 27 milliard USD
 • Mezinárodní prodeje (mimo USA): 17,5 milliardy USD (65 % celkového objemu prodeje)
 • Výrobky 3M se prodávají ve 200 zemích světa
 • Více než 80 000 zaměstnanců celosvětově – tým 7 350 výzkumníků, z toho 3 700 v USA
 • 145 výrobních závodů po celém světě
 • 169 míst s obchodním zastoupením po celém světě

3M Česko spol. s r.o.
V Parku 2343/24
148 00, Praha 4
www.3M.cz

3M prověřilo znalosti žáků o bezpečnosti při svařování – výherce získal svářečskou kuklu 3M Speedglas